نکات راحت تغذیه‌ای که ارزش پیروی دارند

نکات راحت تغذیه‌ای که ارزش پیروی دارند

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه)

دکتر کریس مور

آیا در هر روز یا در هر وعده به اندازه‌ی نیازمان غذا می‌خوریم. در هر وعده از گرسنگی چند قاشق تا سیری فاصله داریم؟ متاسفانه اکثر اوقات بدون آگاهی و کاملاً ناخودآگاه خوردن‌هایمان را تا فراتر از حد سیری پیش می‌بریم و در پایان با حالت فراتر از سیری میز غذا را ترک می‌کنیم. پس در اصل مقصر ما نیستیم، بلکه مقصر ناخودآگاهیِ ما در هنگام غذاست. عواملی مانند تلویزیون یا گوشی موبایل، عجله، درگیری فکری، حالات عصبی و نهایتاً عدم تمرکز روی وعده‌ی غذایی باعث بروز این حالت عدم آگاهی و ناخودآگاه می‌شوند.

 Mindful Eating

در ادامه به طور خلاصه تکنیک‌های روشن کردن آگاهی در غذا خوردن را می‌خوانید.

۱ . برای وعده‌ی غذاییتان یک تایمر به زمان ۲۰ دقیقه تنظیم‌ کنید و تمام ۲۰ دقیقه را مشغول مقدار محدود غذایی باشید که برای خود کشیده‌اید. روی هر تکه و لقمه فکر کنید تا درگیر سریع خوردن و‌ افراط نشوید. ثابت شده ۲۰ دقیقه آرام غذا خوردن نسبت به ۱۰ دقیقه سریع غذا خوردن شما را با مقدار غذای کمتری سیر می‌کند و این یعنی کالری کمتر.
۲ . با دست مخالف غذا بخورید. راحت نیست اما باعث می‌شود بیشتر روی خوردن و سیر شدن متمرکز شوید تا روی سریع خوردن.
۳ . برای ۵ دقیقه‌ی ابتدایی ساکت غذا بخورید و به طرز تهیه‌ی غذا از مزرعه یا دامداری تا آشپزخانه فکر کنید.
۴ . لقمه‌های کوچک بردارید و تا جویدن کامل و قورت دادن، لقمه‌ی بعدی را برندارید.
۵ . قبل از باز کردن در یخچال یا کابینت یک نفس عمیق‌بکشید و از خود بپرسید “آیا واقعاً گرسنه‌ام؟” اکثر اوقات خوردن یک عکس‌العملِ طبیعیِ عصبی است. می‌توانید قبل از خوردن کار دیگری انجام دهید تا از نظر عصبی تخلیه و ارضا شوید. مانند خواندن یک مجله ، کتاب یا مقاله ، نوشیدن آب یا یک پیاده روی خارج از خانه.

FitnessMagazine
Dr. Chris Mohr
مجله فیتنس
دکتر کریس مور
ترجمه امیررضا فیروزی

  شروع تغییر

 

۷ فایده‌ی رژیم روزه‌داری به جز کاهش وزن

(زمان مطالعه: 2 - 4 دقیقه)

اکثر افراد با هدف کاهش وزن روزه می‌گیرند
اما به گفته‌ی دکتر کارولین ویلیامز متخصص تغذیه ساختار شکنیِ غذایی در روزه فواید دیگری نیز دارد.
ویلیامز: “حتی اگر محتوای تغذیه شما تغییر نکند با کنترل کردن زمان مصرف غذا در رژیم روزه، به بدن یک استراحت از یورش کالری همیشگی می‌دهید. “
“ با توجه به این که مستعد افت قند خون هستم انتظار داشتم در رژیم روزه با افت قند مواجه شوم. “
و این باعث تعجب دکتر ویلیامز شد که بدنش در ۱۶ ساعت نخوردن با هیچ مشکلی مواجه نشد.

بالانس آکادمی

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه)

به عقیده‌ی ما اصول لاغری نه تنها پیچیده نیستند بلکه ساده و بسیار قابل درکند. به عبارت دیگر لاغر شدن به همان سادگی است که فکرش را هم نمی‌کنید. اصل اساسی لاغری و چربی سوزی ایجاد بالانس درست در ورودی و خروجی کالری است که بر پایه‌ی تغذیه و تمرین استوار است .
هدف ما این نیست که شما لاغر شوید. ما می‌خواهیم به جای ماهی، ماهی گیری را به شما بیاموزیم.

انواع تیپ‌های بدنی

(زمان مطالعه: 1 - 2 دقیقه)

یکی از دلایلی که افراد برای اهداف تناسب اندام خود نیاز به یک برنامه اختصاصی دارند این است که بدن همه افراد متفاوت است. در حقیقت ، سه نوع تیپ بدنی مختلف وجود دارد و این نوع بدن شماست که به شما می گوید چقدر خوب به تمرینات و مصرف مواد غذایی پاسخ می دهید.

انواع مختلف تیپ‌های بدنی کدامند؟

logo

هدف ما در آکادمی بالانس، آموزش و ارتقا سطح دانش در حوزه سلامت و تناسب اندام است. به نحوی که شرکت‌کنندگان در پایان دوره‌ها بتوانند سبک سالم زیستن را یاد بگیرند.